Raibuliuojantis aerodromas, Nuorodos kopijavimas


Niujorkas — miestas pagal nuotaiką Nuoroda nukopijuota aA Kai pirmą kartą atvykau į Niujorką, man buvo penkiolika. Buvo liepa ir viena karščiausių jos dienų.

Milžiniškose betono džiunglėse oras įkaitęs taip, kad vietomis raibuliuoja. Kvėpuoti absoliučiai nėra kuo. Prie karščio prisideda ir drėgmė, todėl nuolat jautiesi lyg būtum virš milžiniško garuojančio puodo. Plaukai raibuliuojantis aerodromas drabužiai limpa prie kūno. Gatvės prigrūstos geltonų taksi prisiekiu, jos sudaro kokią pusę visų automobiliųlimuzinų, turistinių autobusų ir nemažo būrio bepročių, kurie sugalvojo vairuoti šitoj košėj.

Pavasaris West Village © Asmeninio archyvo nuotr. Šaligatviuose paprastą savaitės dieną judėjimas toks, kaip Vilniuje per patį Kaziuko mugės piką.

Smirda ar kvepia čia jau skonio reikalas kilnojamuose vagonėliuose skrudinami hot dogai, halal jautiena bei vištiena žodžiu halal išskiriamas musulmonams religijos leidžiamas raibuliuojantis aerodromas druskos kristalais aplipdyti riestainiai, pretzeliai, bei gausios transporto priemonių išmetamosios dujos. Kad susikalbėtum su draugu, turi gerokai pakelti balsą, nes oras virpa nuo šimtų praeivių, automobilių variklių, gatvės prekeivių ir reklamos agentų keliamo triukšmo.

Ėmiau vieną dieną, susikroviau lagaminus ir išskridau į Niujorką. Visam laikui.

raibuliuojantis aerodromas uždarbis tiems, kurie daug naudojasi internetu

Arba kol gyvenimas neperkraustys kitur. Nesu nei karo pabėgėlė, nei ekonominė emigrantė. Vilniuje gimiau, užaugau ir praleidau daugmaž visą gyvenimą.

raibuliuojantis aerodromas 1 dvejetainis variantas

Ten pažįstu kone kiekvieną gatvę, skersgatvį, parką, parduotuvę ir troleibuso maršrutą. Jaučiau, kad mano pasaulio pažinimas greit atsimuš į lubas. Baigusi studijas gavau neblogą darbą ir numaniau, kad palaipsniui raibuliuojantis aerodromas stryktelėti keliomis karjeros pakopomis.

Tačiau vien ta mintis atrodė dusinanti. Tai ką, jau ir viskas?

„Kultūros naktyje“ – išskirtinė LRT OPUS terasos programa

Dabar metų metus taip ir sėdėsiu šioje betono ir stiklo dėžutėje, pirmyn atgal siuntinėdamasi failais su miniatiūriniais pataisymais, kad galų gale gaučiau vis daugiau atsakomybės, vis daugiau streso ir vis mažiau įdomumo? Taigi, esu čia.

Nors toks Niujorkas, raibuliuojantis aerodromas pamačiau pirmą kartą, vis dar egzistuoja aplink Raibuliuojantis aerodromas Square lietuviškai pažodžiui — Laikų aikštė, Brodvėjaus ir 42 - osios gatvių sankryža, kur gausu įspūdingų milžiniškų ekranų - reklamos stendų, parduotuvių, teatrų ir, žinoma, turistųlabai greitai jį atradau visai kitokį.

Miesto mozaika Tiems, kurie nėra čia buvę ar apie šį miestą skaitę, šiek tiek paaiškinsiu apie jo struktūrą.

raibuliuojantis aerodromas dvejetainių parinkčių strategijos yra pelningos

Manhetenas — tai pailga sala Hudsono upės žiotyse, kurios pietiniame smaigalyje pradėjo kurtis miestas. Vėliau jis plito į salos šiaurę ir persikėlė per upę į vakarus — Brukliną bei Kvynsą. Jei Niujorką pradėtumėte apžiūrinėti nuo pietinio Manheteno smaigalio ir žingsniuotumėte šiaurėn, patirtumėte kelionę laiko tarpsniais.

raibuliuojantis aerodromas jokių galimybių paliesti

Be to, išvystumėte miesto dalių, kurios viena nuo kitos skiriasi kaip diena ir naktis. Pačiuose pietuose — Finansų kvartalas.

Čia žymusis Wallstreetas, čia siauros, netaisyklingais kampais besikryžiuojančios gatvės istoriniais vardais, čia kaip niekad gausu brangių kostiumų, šveicariškų laikrodžių ir krokodilo odos batų.

raibuliuojantis aerodromas interneto darbo dvejetainiai variantai

Kainos surašytos hieroglifais. Angliškai sunkiai susišnekėsi.

Pigiau nei pas močiutę Palangoje: šilta jūra, skanus maistas ir unikali gamta Nuoroda nukopijuota aA Batumis dažnai vadinamas Juodosios jūros perlu. Jeigu reiktų apibūdinti jo charakterį, pavadinčiau jį charizmatišku.

Šalia spaudžiasi kinų baigiama išguiti Mažoji Italija — Raibuliuojantis aerodromas Italy. Sprendžiant iš raudonai baltai žalių girliandų virš gatvių, čia visada šventė.

Picerijos ir tratorijos kaunasi dėl turistų knibždėlyno dėmesio.

Soho — elegantiškų butikų, galerijų, restoranų ir gatvėje smulkius dirbinius pardavinėjančių menininkų rajonas. Šiauriau tysantis Greenwich village skyla į dvi dalis: rytų ir vakarų. East Village žymus neformalia atmosfera, naktiniu gyvenimu, šimtais barų, restoranėlių, karaoke klubų, kiniško, japoniško, itališko, amerikietiško, Artimųjų rytų maisto užkandinių. Kur baliavoji, taip ir rengiesi Mano mėgstamiausia Manheteno dalis, West Village, yra ramus, elegantiškas, jaukus, grįstas akmenimis ir apaugęs medžiais, labai europietiškai atrodantis rajonas.

Mielai čia apsigyvenčiau, bet nuomos kainos kosminės.

Jo dalis Meatpacking District Mėsos pakavimo rajonas — prabangių restoranų ir klubų centras, kur verda naktinis gyvenimas, tik visiškai kitoks, nei East Village. Planuodamas pasilinksminti šiame rajone turi pamiršti nutįsusius džinsus ir marškinėlius su Kurto Cobaino nuotrauka; juodą nagų laką ir tinklines pėdkelnes.

Prie įėjimų į naktinius klubus pakloti raudoni kilimai.

raibuliuojantis aerodromas deramas pajamas internete

Čia dominuoja pečius apnuoginančios vakarinės suknelės, Christian Laboutin bateliai, nepriekaištingai sukirpti švarkai ir storos piniginės. Jei pažįsti skaičius, nepasiklysi Į Šiaurę nuo West Village Niujorko gatvės ima rikiuotis tvarkinga eile ir vadintis numeriais.

Per visą Manheteno ilgį tįsta aveniu, o skersai jas kerta gatvės.

Taigi, savo buvimo vietą nusakyti labai lengva, kad ir kur bebūtum. Ji, kaip ir kiekvienas Niujorke bent kiek apsitrynęs pašnekovas, kaip mat sumoja, kad tai Keturiasdešimt devintosios gatvės ir Penktosios aveniu sankryža.

Blokas — tai kvartalas tarp dviejų raibuliuojantis aerodromas. Jais matuojami miesto atstumai. Pavyzdžiui, nuo trisdešimt penktos iki trisdešimt aštuntos gatvės — trys blokai.

Miesto navigacija — paprasta aritmetika. Miestas pagal pageidavimą Charakteringų kvartalų, rajonų ir rajonėlių mirga visas metropolis. Kiekvienas jų turi savo stilių ir nuotaiką, todėl kokio Niujorko užsinori atsikėlęs ryte, tokį gali ir gauti.

raibuliuojantis aerodromas

Pavyzdžiui, kai mane ima užknisti žmonių knibždėlynas ir niekad nesiliaujantis šurmulys, einu pavaikštinėti pakrante į Hudsono upės parką. Keksiukai gal ir garsūs, bet man labiau patinka jų bananų pudingas.

Jį dažniausiai ir valgau ant suoliuko palei raibuliuojantis aerodromas. Raibuliuojantis aerodromas pakrantės parkas ypatingas tuo, kad iš jo atsiveria milžiniška erdvė į upės žiotis, kitapus stūksančius Niudžersio dangoraižėlius palyginus su Manhetenu, jie kuklūs ir Laisvės statulą. Erdvė — brangus malonumas didmiestyje, susigrūdusiame kelių dešimčių kvadratinių kilometrų ploto saloje.

Lygiai taip pat gali pasivaikščioti tarp Midtowno biurų dangoraižių, kai užsinori agresyvaus verslo pasaulio kvapo, arba išgerti pigaus alaus ir praryti falafelį toks Artimųjų Rytų vegetariškas patiekalas Niujorko universiteto prieigose. Beje, teisybės dėlei turiu kiek atskiesti savo pasakojimo romantiką ir paminėti, jog čia nemaža ir tokių rajonų, kur niekada neapima nuotaika užsukti.

Visos naujienos

Ten geriau nekišti nosies raibuliuojantis aerodromas nusileidus, nes ir žmonės, ir pastatai atrodo baugiai. Vis dėlto iš esmės Niujorkas yra saugus miestas. Statistiškai nusikaltimų ne tiek daug, gausu policijos patrulių.

Tai toks tas Niujorkas — milžiniškas, įvairus, pilnas kontrastų. Dažnai vadinamas Didžiuoju obuoliu. Ką gi, savo kąsnelį atsignybau ir aš, lietuvė Niujorke Nuorodos kopijavimas Raibuliuojantis aerodromas užrašai.